Kakao z dalekých krajů a bábovka z Čech vítají všechny do svého království. Za sklem se pere jedna tříska s druhou, která z nich dříve vzplane. Nad kulatým stolem se vznáší myšlenky a moudra jenž navozují pocit souznění a porozumění. Cinkající nádobí v dřezu se zdá býti tím nejlepším koncertem pro skupinku červotočů ve stropním trámu. Motivy porculánů tančí s těstovinovými písmenky mazurku. Slovo doprovází slovo jak právě přicházející nimbus plný kulových blesků. Venku zhasínají lampy a uvnitř na stole prší - jedna hra střídá druhou až se oči zavírají nejen mrkacím panenkám. 
Celý svět probíhá uvnitř svět~nice.
Bytost blouzní podél jezevčích nor, tlak hvězd lisuje mraky až na dřeň borůvkového želé. Vše se zdá býti tak jasné, asi tak jako zítřejší den, bez obav a pocitů procitnutí. V koutě se krčí to, co sleduje bez mrknutí, celé šapitó víkendových obručí a girland. Židle. Stín se proměňuje v přehlídku jisker ~ poletujících od sváru houževnatosti našich tužeb a naplnění. Jasnější cesta než kdy dříve.
Kompletně vybavená světnice s kuchyňskou linkou, troubou, sklokeramickou deskou, kuchyňskými potřebami k vaření i stolování. Kulatý dubový stůl je dostatečně velký pro 4–8 osob. Rozkládací pohovku je možné využít jako dvojlůžko. 
Ve Světnici se jako v jediné místnosti topí v krbových kamnech dřevem z místních lesů. Kachlová kamna dostatečně vytopí celou místnost a otevíráním dveří do chodby se dá regulovat teplota i na chodbách.
PODCASTY ZE SVĚTNICE
Na mixážním pultu se střetávají dva proudy swellu myšlenek padající do obětí jak auta na zužující se komunikaci - pokračujíc v jednolitém pitoreskním proudu. Slovo za slovem a pak pomlka ~ slovo za slovem a pak tečka. Díky.
Podcast nahrávaný ve světnici o místních lidech, jejich životech, vášních a odhodlání. 
Back to Top