zrekonstruováno 2020
Březová čistota regeneruje sny i daleké cíle. Její světlost pěje harmonizující múzy v manýře dní jako jsou tyto. Černobílá neexistuje. Šediny akvarelu střídají vektory pravidelnosti evoluce s chybami kódu ~ našich nálad a pochyb. Běloba bělokorá probouzí to lepší co je v nás. 
Be~tulí se.
Stezky našich kroků míří k zítřkům, paměti našich snových představ, které nám udávají směr. Lidské pyrše se otiskávají do letokruhů podélných řezů kambiem, prvně jarních, poté letních. Ošmatané zdi jsou slepé mapy našich životů, záznamy chvil, tak titěrných, ale přesto periodických. A ve zdech proudí žíly a tepny spojující náš dotyk s pohybem a světlem, teplem a energií. Čistíme krev a roztahujeme nový systém neuronů.
BRLOH je pokoj pro 4 bytosti (1x manželská postel, 2x jednolůžko). Tento lesní pokoj nabízí jedinečné spaní mezi původními hrázděnými stěnami starého domu z 19.století s hliněnými omítkami natřenými sklářskou barvou a vápnem. Nová dithermová dřevěná okna (vyrobená dle rozpadlých původních) dostatečně izolují chlad i hluk z venku. 
V tomto pokoji se topí pomocí olejových radiátorů s možným nastavením termostatu.
~
EUFORIE
zrekonstruováno 2021

Vychozená léta měkkého dřeva šeptají o principálech komnat. Piškoty nejedné baletky, uvězněné v malé krabičce s melodií nastupující husí kůže, odolávají hře o vědomí. Malý svět v malé cimře. Iluze. Tóny pocitů hřejíc jak ovčí rouno, splétané z mléčné dráhy s ozdobami z lentilek. Sen nemá podobu, jen iluzi snění. Jmění bez peněz. #lucidnisneni
EUFORIE je pokoj pro 2 bytosti (1x manželská postel). Tento hvězdný pokoj si hraje se smysly a sny. Až i poslední pouliční lampy po půlnoci zhasnou a údolí Preškavy přejde do nočního hávu, pokoj začne ukazovat svá tajemství. Jeho příjemná orientace směrem k pískovcové skále nad Cimrou a svahu plného bujné vegetace navozuje pocit bezpečí a odpočinku. 
V tomto pokoji se topí pomocí olejového radiátoru s možným nastavením termostatu. 
Titěrný a pomíjivý fotogram zapadajících zážitků hrající své angažmá na slupkách doby, stylů a našich otisků. Je důležité vytvořit agar pro luminiscenci pocitů, které můžeme tak lehce přehlížet, až na ně zcela zapomeneme. #pokojluminiscence

Mezi trsy náprstníků v blízkosti zlatonosných kapradin je spřádána lesní krajka. Roztodivná stvoření se pohybují v luftu a přinášejí lumen ve svých lucernách. Na druhém konci světa surfují řasy na vlnách, třpytivá bouře mění tvar jak hejno ryb prchající před predátorem. Poklop našeho světa se v noci proměňuje v cedník propouštějící záření vesmírné hmoty, kterou neumíme zhmotnit. Nekonečno bodů hraje divadlo bez scénáře. 
Zavři oči, otevři je a vnímej. 
Back to Top